Vyhlášení soutěže Jižní Morava čte a beseda se spisovatelkou Vlastou Švejdovou

V sobotu 3. listopadu vyvrcholila ve Voděradech soutěž „Jižní Morava čte“. V prostorách dětské skupiny Sluníčko vyhlásily knihovnice Šárka Konečná a Andrea Tatíčková vítěze literární, výtvarné a audiovizuální soutěže na téma „Moje obec – moje město – můj kraj za 100 let“.

Ve IV. kategorii (speciální literárně-výtvarná soutěž pro kolektivy od 8 – 15 let) zvítězil Jan Kudláček s Patrikem Cvrkalem. Druhé místo obsadilo trio Veronika Kubínová, Timea Lukačovská a Pavlína Zábojová. Na třetím místě skončily Eliška Uhrová a Markéta Horáková.

Výtvarnou soutěž pro děti od 4 do 7 let vyhrál Lukáš Palán, na druhém místě následován Dominikem Cvrkalem a Vítězslavem Kubínem. Na třetí místo dosáhli Nikolas Novotný a Petr Šeďa. Vítězové postupují do krajského kola, slavnostní vyhlášení proběhne 1. prosince v divadle Polárka v Brně.

Po vyhlášení vítězů následovala beseda s brněnskou spisovatelkou a ilustrátorkou Vlastou Švejdovou, která se proslavila svými ilustracemi dětských knih a spoluprací s nakladatelstvím Alter. V tvořivé dílně, která byla součástí besedy, si děti vyzkoušely práci ilustrátora a malovaly pohádku O Červené Karkulce.

Obrázky dětí budou od 9. listopadu k nahlédnutí v knihovně.

Fotografie z akce si můžete proshlédnout na obecních stránkách.

Akce byla spolufinancována Jihomoravským krajem.

Beseda se spisovatelkou a ilustrátorkou Vlastou Švejdovou

Obecní knihovna Voděrady si dovoluje pozvat všechny voděradské občany na besedu se spisovatelkou a ilustrátorkou Vlastou Švejdovou. Beseda se uskuteční v rámci projektu „Jižní Morava čte“ v sobotu 3. listopadu od 15:30 hod. Na úvod besedy budou vyhodnoceny nejlepší dětské práce z projektu. Pro děti bude připraven doprovodný program v prostorách ZŠ Voděrady. Předpokládaný konec akce v 16:30.

Akce je financována Jihomoravským krajem.

Plakát Vlasta Švejdová.pdf (227254)

Nové knihy v knihovně

Od 26. října se v knihovně Voděrady můžete těšit na tyto nové knihy:

• Evžen Boček: Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka
  • Patrik Hartl: Nejlepší víkend
  • Alena Mornštajnová: Slepá mapa
  • Radka Třeštíková: Veselí

PRO DĚTI:

• Pavel Čech: O zahradě
  • John Flanagan: Hraničářův učeň 6: Čaroděj ze severu
  • John Flanagan: Hraničářův učeň 7: Obléhání Macindawu
  • John Flanagan: Hraničářův učeň 8: Králové Clonmelu

Beseda s Hynkem Klimkem

Ve středu 3. října 2018 nás v rámci Týdne knihoven navštívila vzácná návštěva. Až ze Šumavy přijel spisovatel Hynek Klimek, který se ve své tvorbě zabývá sbíráním pověstí o strašidlech. Na besedě nadchl děti příběhem o strašidle Čumidle, které čumí na lidi, kteří nedělají to, co mají. Povídání spisovatele poslouchalo čtrnáct dětí s rodiči. Po besedě následovala malá tvořivá dílna, v níž si děti namalovaly voděradské strašidlo. Na jejich výtvory se můžete podívat v knihovně.

Fotogalerii z besedy naleznete na stránkách obce Voděrady.

Beseda s Hynkem Klimkem

Obecní úřad Voděrady a Obecní knihovna Voděrady pořádají besedu s Hynkem Klimkem. Beseda se uskuteční ve středu 3. října 2018 od 17:00 hod v prostorách Dětské skupiny Sluníčko.

Po besedě bude následovat tvořivá dílna, nahlaste tedy svoji účast na knihovní email: knihovnavoderady@seznam.cz.

Více informací v přiloženém plakátu.

Beseda s Hynkem Klimkem.pdf (314,9 kB)

Jižní Morava čte

KNIHOVNA VODĚRADY se zapojila do projektu „JIŽNÍ MORAVA ČTE“ a vyhlašuje LITERÁRNÍ, VÝTVARNOU a AUDIOVIZUÁLNÍ SOUTĚŽ

„Moje obec – moje město – můj kraj za 100 let“

Povídky, pohádky, eseje či básničky na motivy skutečných či vymyšlených příběhů musí být zaslány nebo osobně předány jako rukopis či v tištěné podobě do Knihovny Voděrady nebo poslány v elektronické formě na e-mailovou adresu knihovny (knihovnavoderady@seznam.cz). Poslední termín pro odevzdání Vašich prací je 31. října 2018.

Soutěž je vypsaná v následujících kategoriích:

I. kategorie literární soutěže: 8–10 let

II. kategorie literární soutěže: 11–15 let

III. kategorie výtvarné soutěže: 4–7 let

IV. kategorie speciální literárně-výtvarná: soutěž pro kolektivy 8–15 let (min. 2 děti a max. 5 dětí)

V. kategorie audiovizuální: soutěž pro kolektivy 8–15 let (min. 2 děti a max. 5 dětí a max. délka 3 min.)

VI. kategorie výtvarné soutěže: 4–7 let

Pro vítěze jednotlivých kategorií budou v knihovně připraveny odměny.

Projekt Jižní Morava čte je financován Jihomoravským krajem.

Knižní burza

V knihovně byly vyřazeny některé starší knihy. V případě, že byste chtěli mít některou z nich doma, přjďte si ji do knihovny vyzvednout. Jedna kniha bude stát 5 Kč. Za vybrané peníze budou nakoupeny nové knihy. Na seznam vyřazených knih se můžete podívat v příloze.

Seznam.pdf (360,7 kB)

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Obecní knihovna Voděrady
Voděrady 160
679 01 Skalice nad Svitavou

Provozní doba

Pátek: 17:00 - 19:00 hod.

Knihovnice

Andrea Tatíčková