Na prvního máje e-knihu nebo e-audioknihu

Knihovna Voděrady získala díky Ministerstvu kultury dotaci na pořízení e-knih a e-audioknih.

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu/audioknihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst/poslouchat více titulů najednou (v našem případě 3 ks) bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha/audiokniha sama vymaže z aplikace.

Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do eVýpůjček a audioVýpůjček:

1. 1. Zaregistrujte se v naší knihovně
  2. 2. Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 5 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 11 a vyšší).
  3. 3. V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně. Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

Jak si vypůjčit e-knihu/audioknihu:

1. Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny

2. U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“ nebo „Půjčit audioknihu“.

Jak otevřít e-knihu/audioknihu:

1. V aplikaci Palmknihy jděte na sekci „Moje e-knihy“ nebo „Moje audioknihy“.  Zmáčkněte tlačítko Aktualizovat knihovnu.

2. Kliknutím na obálku stáhnete knihu, po tomto kroku lze e-knihu číst i bez připojení k internetu. U audioknih si ověřte, zda se Vám do zařízení stáhly všechny namluvené kapitoly, než se odpojíte z internetu. Za 31 dní se kniha sama vrátí.

Nová otevírací doba knihovny

Upozorňujeme čtenáře, že od 10. února bude knihovna OTEVŘENA V NEDĚLI OD 14:00.

ČTENÁŘSKÉ KONTO

Obecní knihovna Voděrady nabízí všem čtenářům online správu výpůjček. Podrobnosti naleznete v přiloženém návodu.

V případě nejasností knihovnu kontaktujte na emailu knihovnavoderady@seznam.cz.

ČTENÁŘSKÉ KONTO.pdf (507574)

Nové knihy v knihovně:

Bryndza: Tíživé ticho

Hlavinková: Pravda nebyla k dostání

Noniová: série Ranhojička

Rožek: Gump, Jsme dvojka

Obecní knihovna Voděrady
Voděrady 160
679 01 Skalice nad Svitavou

Neděle: 14:00 - 16:00 hod.

Knihovnice

Alena Zábojová